הפך למגיפה: המתח בעבודה משפיע עליכם לרעה ושוחק אתכם

מה הפיתרון לעומס בעבודה ולחיים עם פחות דאגות ושמחה?סביבת עבודה מלחיצה ועמוסה מובילה לפיתוח הפרעות מתח וחרדה. בין הסימנים: פרפקציוניזם, דאגנות יתר, קושי לעמוד על שלכם ולקיחת דברים באופן אישי. כיצד לפטר את הבוס ולהרוויח יותר?

עובדים רבים נשחקים עם הזמן במקום עובדתם, השחיקה הנפשית ועוצמתה תלויה בסביבה בה הוא עובד. עד כמה הסביבה מלחיצה (בהייטק פרויקטים בעלי דד ליין שצריך לסיים בתאריך ספציפי ולכן צריך להספיק מהר ונמצאים בלחץ תמידי), שירותי לקוחות ומכירות עם לקוחות לא סבלניים, ועוד..


כאשר עובדים אינם מרגישים חיוניים, אינם יכולים לנצל את כישוריהם בעבודה ועובדים "כמו תוכי", מרגישים חסרי תוכלת, העבודה פוגעת בהם ומשעממת אותם.


כאשר אין אתגר בעבודה זה גם גורם לשחיקה. העובדים צריכים להרגיש שיש להם עניין במה שהם עושים ושהם עוזרים במשהו אמיתי. מחקרים גילו שככל שהעובד מרגיש שעבודתו יותר עוזרת לציבור כך הוא יותר אוהב את עבודתו ויותר מסופק ממנה. ככל שיש לו יותר חופש בעבודתו להכניס את טעמו האישי ולנהל את עבודתו וסביבתו, אף היא יכולה לגרום לו ליותר סיפוק.

אך ברוב המקרים זה לא כך. כאשר עובדים בכירים יותר מנהלים אותך ביד קשה ובעומס של זמנים ועבודה וגורמים לך להרגיש לא מוערך.


דרכים למניעת שחיקה:

לספר לבכירים ממך שאתה מרגיש שחוק והאם יש אפשרות לגוון את תפקידך או להעבירו לתפקיד אחר. להעלות את הרגשותיך ומחשבותיך בישיבות הצוות ולא לשמור הכל בבטן. לחפש יותר עניין בעבודה וכיצד אתה יכול לשפר ולהפוך אותה למעניינת יותר עבורך.


מומלץ מחוץ לשעות העבודה לא לעסוק בעבודה אלא בדברים אחרים הממלאים אתכם רוחנית וכל דבר שעושה לכם טוב, פעילות גופנית אף היא מומלצת.


אבל הדרך הכי טובה שאנו מכירים היא לעבוד רק מתי שאתם רוצים, עם מי שאתם רוצים, איך שאתם רוצים וכמה שאתם רוצים!
איך עושים את זה אתם שואלים? פשוט פותחים עסק משלכם, יהיה לתפקיד שלכם הרבה יותר משמעות! וגם אם תתמידו תוכלו להגיע לרווחים גבוהים יותר ממה שהרווחתם במקום העבודה שלכם כי לעצמאים אין תקרת שכר.

ההמלצה הטובה ביותר היא להיות עצמאי בתחום היזמות באינטרנט, אבל איזו שיטה הכי מתאימה למתחילים בתחום שאין להם שום ניסיון?
לחצו כאן לגלות